آلبالو (یی) استفاده استخوان بیماری

آلبالو (یی): استفاده استخوان بیماری انرژی بیماری قلبی بیماری کبدی شکلات کاکائو

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تولید مواد غیرممکن با یک شیوه راحت

محققان دانشگاه علوم و فناوری میسیس در مسکو با استفاده از یک روش راحت سنتز مستقیم توانستند انواع نیترید را تولید کنند. پیش از این تصور می شد تولید نیتریدها غیرمم

تولید مواد غیرممکن با یک شیوه راحت

تولید مواد غیرممکن با یک شیوه ساده

عبارات مهم : آزمایش

محققان دانشگاه علوم و فناوری میسیس در مسکو با استفاده از یک روش راحت سنتز مستقیم توانستند انواع نیترید را تولید کنند. پیش از این تصور می شد تولید نیتریدها غیرممکن هست.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، نیتریدها در تولید تجهیزات الکترونیکی و پوشش های بسیار سخت کاربرد دارند. معمولا میزان نیتروژن موجود در این مواد کم است و به علت این که انرژی پیوندهای نیتروژن بسیار زیاد هست، نمی توان میزان نیتروژن این ترکیبات را به بیش از میزان این عنصر در فلزات واسطه زیاد کردن داد.

فلزات رنیوم و آهن که در این تحقیقات مورد استفاده قرار گرفتند، این مسئله را به طور واضح نمایان می کنند. به همین علت محققان تصمیم گرفتند به جای استفاده از روش متداول سنتز در شرایط عادی، فرآیند سنتز را در فشار اوج آزمایش کنند.

تولید مواد غیرممکن با یک شیوه راحت

برای این منظور آنها نیتروژن را به همراه یک فلز واسطه روی یک سلول الماس قرار دادند و روش سنتز مستقیم را در فشار اوج اجرا کردند. این آزمایش تقریبا بلافاصله به نتیجه رسید.

ماده به دست آمده از این آزمایش، نیترید رنیوم توانایی فشرده سازی پایینی دارد و در نتیجه از شاخصه های مکانیکی بسیار نیرومند و استحکام بسیاربالایی برخوردار هست. این خصوصیات نیترید رنیوم را به گزینه ای مناسب جهت بهینه سازی ابزارهای برش تبدیل می کند.

محققان دانشگاه علوم و فناوری میسیس در مسکو با استفاده از یک روش راحت سنتز مستقیم توانستند انواع نیترید را تولید کنند. پیش از این تصور می شد تولید نیتریدها غیرمم

گزارش کامل این تحقیقات در دو نشریه Nature Communications و Angewandte Chemie International Edition انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: آزمایش | تحقیقات | استفاده | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz