آلبالو (یی) استفاده استخوان بیماری

آلبالو (یی): استفاده استخوان بیماری انرژی بیماری قلبی بیماری کبدی شکلات کاکائو

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات خروج آمریکا از برجام تأثیر منفی بر تیم ملی دارد؟

یک عنوان حاشیه‌ای دیگر ذهن بازیکنان کشور عزیزمان ایران جهت حضور در جام جهانی را مشغول کرده است: کفش‌های «نایکی»! شاید آخرین دغدغه کی‌روش و شاگردانش باید پیگیری

خروج آمریکا از برجام تأثیر منفی بر تیم ملی دارد؟

خروج آمریکا از برجام تأثیر منفی بر تیم ملی دارد؟

عبارات مهم : ایران

یک عنوان حاشیه ای دیگر ذهن بازیکنان کشور عزیزمان ایران جهت حضور در جام جهانی را مشغول کرده است: کفش های «نایکی»! شاید آخرین دغدغه کی روش و شاگردانش باید پیگیری به امور کفش باشد ولی خروج آمریکا از «برجام» حالا تأثیر عجیب و غریبی هم روی کفش های بازیکنان ایرانی در جام جهانی خواهد داشت.

به گزارش شرق؛ «تیم ملی کشور عزیزمان ایران این روزها علاوه بر بر هم خوردن یکی، دو بازی تدارکاتی اش تلاش زیادی می کند تا حضوری موفق در جام جهانی پیش رو داشته باشد. ملی پوشان کشور عزیزمان ایران که با کارلوس کی روش پرتغالی، نخستین بار به صورت متوالی مسافر جام جهانی شده است اند، دلخوش به فلسفه کاری سرمربی پرتغالی هستند تا مگر طلسم شکسته شود و آخر در پنجمین حضور «یوزها» در جام جهانی، این تیم از مرحله گروهی افزایش کند. البته با نگاهی به رقبای کشور عزیزمان ایران در گروه دوم بازی های جام جهانی، این کار شبیه به «مأموریت غیر ممکن» است ولی از زمانی که کی روش روحیه جنگندگی را به بازیکنان تیم ملی انتقال یافته کرده، دیگر نمی شود از غیر ممکن صحبت کرد.

با این حال فارغ از این موارد، یک عنوان حاشیه ای دیگر ذهن بازیکنان کشور عزیزمان ایران جهت حضور در جام جهانی را مشغول کرده است: کفش های «نایکی»! شاید آخرین دغدغه کی روش و شاگردانش باید پیگیری به امور کفش باشد ولی خروج آمریکا از «برجام» حالا تأثیر عجیب و غریبی هم روی کفش های بازیکنان ایرانی در جام جهانی خواهد داشت. ماجرا از این قرار است که خبرگزاری «رویترز» به نقل از مسئولان کمپانی «نایکی» اعلام کرده هیچ یک از بازیکنان کشور عزیزمان ایران به علت اعمال تحریم های تازه آمریکا نمی توانند کفش های تولیدی این کمپانی را در جام جهانی بپوشند. این بیانیه در شرایطی صادر شده است که نایکی کفش های بیش از ۶۰ درصد بازیکنان حاضر در جام جهانی را تولید کرده و جهت عده ای هم به صورت کاملا انحصاری کفش طراحی کرده هست. از آنجا که این کمپانی آمریکایی جدالی سخت با «آدیداس»، دیگر کمپانی مشهور تولید البسه ورزشی در دنیا دارد، با این عنوان دست به ریسک زده چون عملا دیگر روی ایرانی ها جهت تبلیغ برندش نمی تواند حسابی باز کند.

خروج آمریکا از برجام تأثیر منفی بر تیم ملی دارد؟

نایکی محبوب بازیکنان ایرانی

در نگاه اول شاید به نظر برسد این عنوان هیچ تأثیری نخواهد داشت ولی باید بیان کرد که کفش های این کمپانی آمریکایی محبوبیت خاصی بین بازیکنان ایرانی دارد؛ در میان ۲۴ نفر دعوت شده است به اردوی فعلی تیم ملی کشور عزیزمان ایران که به نظر می رسد از بین آنها با یکی، دو عوض کردن ۲۳ نفر نهایی جام جهانی مشخص شود، نزدیک به ۶۰ درصد بازیکنان از کفش های نایکی استفاده می کنند: ۱۳ نفر از جمع ۲۴ بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی کفش های نایکی می پوشند و ۱۱ نفر دیگر از کفش های آدیداس استفاده می کنند. به این مورد باید کارلوس کی روش را هم اضافه کرد که از وقت ورودش به کشور عزیزمان ایران هر وقت که نیاز شده است از استوک های فوتبالش استفاده کند، از برند نایکی استفاده کرده هست. حالا سؤال مهم این است که اگر قرار باشد نایکی، ایرانی ها را تحریم کند، آیا ضرر و زیانی متوجه بازیکنان کشور عزیزمان ایران می شود؟

یک عنوان حاشیه‌ای دیگر ذهن بازیکنان کشور عزیزمان ایران جهت حضور در جام جهانی را مشغول کرده است: کفش‌های «نایکی»! شاید آخرین دغدغه کی‌روش و شاگردانش باید پیگیری

آدیداس اسپانسر لباس

اسپانسر تولیدکننده لباس کشور عزیزمان ایران در جام جهانی کمپانی آلمانی آدیداس است ولی این کمپانی فقط لباس های ورزشی را تولید می کند و بازیکنان کشور عزیزمان ایران هم همگی موظف هستند هر جا که با لباس ورزشی می روند، از تولیدات این کمپانی استفاده کنند. با این حال عنوان کفش و دستکش (برای دروازه بان ها) موضوعی شخصی هست. به عبارت دیگر بازیکنان مختار هستند هر کفشی با هر برندی که دوست دارند را فارغ از برند تولیدکننده لباس هایشان به پا کنند.

به همین خاطر است که سه کمپانی نایکی، آدیداس و پوما، تلاش زیادی می کنند تا بازیکنان بیشتری را تشویق به پوشیدن کفش هایشان کنند. در تیم ملی کشور عزیزمان ایران فعلا اشکان دژاگه، مهدی طارمی، مسعود شجاعی، سردار آزمون، رامین رضاییان، مهرداد محمدی، سعید عزت اللهی، کریم انصاری فرد، وحید امیری، علی قلی زاده، مهدی ترابی، امیر عابدزاده و سامان قدوس از کفش های کمپانی نایکی استفاده می کنند. خبر بد جهت این بازیکنان این است که باید کفش هایشان را جهت جام جهانی عوض کنند چون طبق آن چه نایکی گفته، آنها نمی توانند دیگر این کفش ها را به پا کنند ولی باید به توصیه مهم تری اشاره کرد؛ این که آیا کسی از بازیکنان کشور عزیزمان ایران به طور رسمی با این کمپانی قرارداد دارد؟ به عنوان مثال علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی کشور عزیزمان ایران با کمپانی «آل اشپرت» قرارداد رسمی دارد و در بازی های متفاوت موظف است حتما دستکش های این کمپانی را بپوشد. اگر چنین نکند، طبیعتا باید جریمه ای سنگین بپردازد.

درباره نایکی داستان کمی متفاوت هست؛ ماجرا از این قرار است که این کمپانی نمایندگی انحصاری در کشور عزیزمان ایران ندارد و طبیعتا نمی تواند با بازیکنانی که در لیگ کشور عزیزمان ایران بازی می کنند، قرارداد رسمی داشته باشد؛ مگر این که به صورت واسطه با چندین صورت مشهور به توافق رسیده باشد. بالطبع هنگامی که پای واسطه در میان باشد، بر هم زدن قرارداد کار چندان دشواری نخواهد بود. البته در میان ۱۳ بازیکنی که عنوان شد، باید چند نفر را کاملا مستثنا کرد؛ از جمله اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و شاید کریم انصاری فرد. دو نفر اول به نظر می رسد به واسطه حضور طولانی مدت خود در لیگ های متفاوت اروپایی قرارداد حرفه ای تری با نایکی داشته باشند؛ به خاص این که هم اشکان و هم مسعود در جام جهانی برزیل با کفش های نایکی به میدان رفتند.

خروج آمریکا از برجام تأثیر منفی بر تیم ملی دارد؟

حالا طبیعتا اگر قرار باشد این کمپانی جهت این بازیکنان در جام جهانی پیش رو کفشی تأمین نکند، در نتیجه باید هزینه فسخ قراردادش را با این بازیکنان بپردازد. معنی راحت تر آن این است که به این بازیکنان باید پولی به عنوان خسارت بدهد. این عنوان می تواند راجع به دیگر بازیکنانی که نایکی می پوشند و خارج از فوتبال کشور عزیزمان ایران بازی می کنند نیز صادق باشد. جهت فهمیدن این که منظور نایکی از بازیکنان ایران، آنهایی هستند که قرارداد حرفه ای ندارند و کفش های این کمپانی را می پوشند یا مشمول بر همه بازیکنان می شود، باید تا یکی، دو هفته دیگر منتظر ماند؛ در واقع تا شروع نخستین بازی کشور عزیزمان ایران در جام جهانی.

تکلیف بقیه بازیکنان چه می شود؟

یک عنوان حاشیه‌ای دیگر ذهن بازیکنان کشور عزیزمان ایران جهت حضور در جام جهانی را مشغول کرده است: کفش‌های «نایکی»! شاید آخرین دغدغه کی‌روش و شاگردانش باید پیگیری

اگر فرض بر این باشد که منظور کمپانی نایکی «همه» بازیکنان ایرانی، چه آنها که با این برند قرارداد دارند و چه ندارند، باشد وظیفه مشخص هست؛ آنهایی که قرارداد دارند، هزینه فسخ قرارداد را می گیرند و بقیه نیز مجبور هستند از کفش های دیگر برندها استفاده کنند. از آنجا که همین حالا هم کفش های کمپانی آدیداس سطح کیفی بسیار بالایی دارند، طبیعی است زیاد بازیکنان کشور عزیزمان ایران به سمت پوشیدن کفش های این کمپانی آلمانی بروند. هر چند در این بین، چند نفر از بازیکنان نیز ممکن است با برند دیگری به توافق برسند و به عنوان نمونه پوما، نیوبلنس یا هر برند دیگری را گزینش کنند.

پول بگیرید، کفش بپوشید

موضوع راجع به کشور عزیزمان ایران و کلا تیم های نه چندان قدرتمند ملی در سطح جهانی، روی دیگری هم دارد. در این گونه تیم ها، چون تعداد لژیونرهای مشهور کم هست، معمولا قرارداد حرفه ای به عنوان اسپانسر شخصی خیلی کم منعقد می شود. در نتیجه در تورنمنت های مهم و بزرگ مثل جام جهانی، برندهای متفاوت تولیدکننده کفش، باب مذاکره را با مسئولان تیم باز می کنند؛ به این معنی که به آنها پیشنهاد می دهند کفش های مد نظر را بپوشند و در قبالش مبلغی را دریافت کنند. این اتفاق جهت تیم ملی کشور عزیزمان ایران در جام جهانی قبلی رخ داد. به جز اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و مهرداد پولادی که با کمپانی نایکی قرارداد داشتند، بقیه بازیکنان با گرفتن مبلغی قابل قبول از آدیداس، همگی یکی از محصولات این کمپانی را پا کردند و تا آخرین بازی ارزش در جام جهانی نیز با همان مدل ها به میدان رفتند. بدیهی است امسال هم با اتفاق رخ داده، دوباره این سناریو تکرار شود و احتمالا بیش از نیمی از بازیکنان کشور عزیزمان ایران دوباره با بستن قرارداد مقطعی با یکی، دو برند، کفش های مد نظر آن کمپانی ها را پا کنند.

خروج آمریکا از برجام تأثیر منفی بر تیم ملی دارد؟

واژه های کلیدی: ایران | آدیداس | ایرانی | کمپانی | آدیداس | ایرانی | قرارداد | بازیکنان | جام جهانی | جام جهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz